Pabėgėlių priėmimo centras spaudoje

2021-01-30 Iš Venesuelos gyventi į Lietuvą persikėlė dar 13 lietuvių ir jų artimųjų

"Penktadienį iš Venesuelos gyventi į Lietuvą persikėlė dar 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM)."

Šaltinis: delfi.lt

2020-09-12 Lietuvoje - puiku, tik per šalta

"Politinė ir ekonominė suirutė Venesueloje tik gilėja. Gyventojams trūksta maisto, 82 proc. šalies gyventojų neturi geriamojo vandens, 95 proc. žmonių šiuo metu yra žemiau skurdo ribos. Tačiau kai kuriems pasisekė - Lietuvoje jau daugiau kaip dvi savaites gyvena iš Venesuelos perkelti lietuviai. „Vakaro žinios“ domėjosi, kaip žmonės jaučiasi ir kokie jų artimiausi planai."

Šaltinis: respublika.lt

2020-04-23 Pabėgėlių vaikus saugo iš čiužinių atraižų siūtos kaukės

"Į Ruklos pabėgėlių priėmimo centro (Jonavos r.) nerimą dėl apsauginių veido kaukių stygiaus sunkiausiu metu atsiliepė vietos šeimos verslo bendrovė, gaminanti čiužinius. Vakar čia gyvenančius vaikus pasiekė šimtas daugkartinių kokybiškų apsauginių kaukių, rašoma pranešime žiniasklaidai."

Šaltinis: lrt.lt

2020-02-21 Migrantų vaikai mokėsi atpažinti emocijas – dažniausiai šypsosi prisiminę savo kraštą

"Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje gyvenantys vaikai susipažino su pagrindinėmis emocijomis ir risdami emocijų kubą mokėsi jas atvaizduoti. Parodyti džiaugsmo, liūdesio, baimės ar kitas emocijas veido mimikos pagalba šurmulingai įvairiakalbei kompanijai padėjo raginimas prisiminti nutikimus iš savo gyvenimo."

Šaltinis: jonavoszinios.lt

2020-02-12 Ruklos PPC pasirengęs priimti Venesuelos lietuvius

"Venesueloje jau kelerius metus tęsiasi politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė. Praeitų metų rugsėjį Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą teikti pagalbą perkeliant lietuvių kilmės arba pilietybę turinčius Venesueloje gyvenančius žmones į Lietuvą. Juos priimti jau pasiruošęs Ruklos pabėgėlių priėmimo centras (PPC)."

Šaltinis: jonavoszinios.lt

2019-12-20 Lietuvoje jau laukiama pirmųjų lietuvių kilmės žmonių iš humanitarinės krizės krečiamos Venesuelos

"Venesuelą krečiant humanitarinei krizei šalyje vis daugiau gyventojų patiria skurdą, o šaliai reikalinga ir  humanitarinė pagalba. Skaičiuojama, jog devyni iš dešimties gyventojų patiria skurdą. Vyriausybei pateiktais duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė šioje šalyje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų."

Šaltinis: 15min.lt

2019-11-19 Migrantų vaikai Lietuvoje sužinojo turintys teisę į savo nuomonę

"Į Rukloje (Jonavos r.) veikiantį Pabėgėlių priėmimo centrą neseniai perkelta nauja grupė šeimų supažindinta su mūsų šalyje vaiką ginančiais įstatymais, patarta, kur kreiptis susidūrus su sunkumais. Su šeimomis susitikę vaiko teisių specialistai pakvietė diskusijos apie skirtumus šioje srityje tarp Lietuvos ir šalių, iš kurių kilę."

Šaltinis: jonavoszinios.lt

2019-09-14 Susiruošęs į Lietuvą Sirijos pabėgėlis išgirdo tokių dalykų, kad plaukai pasišiaušė

"Dvejus metus Lietuvoje gyvenantis Mohanadas Kheras šiuo metų studijuoja, tačiau nuo atvykimo jau spėjo ir padirbėti statybose, ir pasavanoriauti „Raudonajame kryžiuje“. Šiuo metu praktikos ieškantis ir apie informacinių technologijų karjerą Lietuvoje svajojantis vyras teigia darbdavių neigiamo požiūrio dėl jo tautybės darbo rinkoje nesutikęs, o vertinti žmones ragina ne pagal kilmę, bet pagal talentus."

Šaltinis: lrytas.lt

2019-08-29 Rukloje atvykėlius iš Sirijos pakeitė kiti prieglobsčio prašytojai 

„Kai visuomenėje buvo kilęs nerimas dėl pabėgėlių iš Sirijos ir tuo, kad daugiau nei tūstantis jų bus apgyvendinta Lietuvoje, jau tada sakėme, kad baimių yra gerokai per daug. Dveji metai jau praėjo, ir realybė pasirodė visai kitokia“, – sako Robertas Mikulėnas, Pabėgėlių priėmimo centro (PPC) direktorius.

Šaltinis: kauno.diena.lt

2019-08-26 Pabėgėlių šeimose svarbus momentas – į mokyklą išleidžia vaikus

"Kol Ruklos pabėgėlių pagalbos centre (Jonavos r.) gyvenančių suaugusiųjų gyvenimas sukasi savo ritmu, vaikai nekantriai skaičiuoja dienas iki Rugsėjo 1-osios šventės. Vaiko teisių gynėjai sako, kad šeimoms šis etapas susijęs su dideliais iššūkiais, o prevencinis pokalbis, suteikta informacija leis išvengti galimų nesusipratimų."

Šaltinis: jonavoszinios.lt