Gimtosios kalbos diena

2020.02.27

     Š. m. Vasario 27 d. Ruklos Kultūros centre vyko renginys „Gimtosios kalbos diena“, skirtas kalbų dienai paminėti, kurį vedė Ruklos Kultūros centro meno vadovė V. Praškevičienė – Kaukutė. Jame dalyvavo Pabėgėlių priėmimo Centro užsieniečių vaikai, Ruklos J. Stanislausko daugiafunkcinio centro mokiniai ir savanoriai.
     Vaikų ir suaugusiųjų lūpomis skambėjo gražiausi žodžiai apie mūsų gimtąją lietuvių kalbą, jos savitumą bei puoselėjimą. Skirtingų tautų ir kultūrų vaikai išreiškė mintis, ką jiems reiškia žodžiai - „Kalba“, „Mama“, „šeima“, „Tėvynė“, „Taika, „Ačiū“. Renginyje įvairiomis kalbomis buvo dainuojamos dainelės, deklamuojami eilėraščiai, beje, nuskambėjo ir Tadžikistano šalies himnas, kurį, šiek tiek drovėdamos, atliko šios šalies mergaitės. Vaikai taip pat šoko ir žaidė įvairiausius smagius ir nuotaikingus žaidimus, tuo pačiu mokydamiesi persų, tadžikų, čečėnų, rusų bei, žinoma, lietuvių kalbos. Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti saldumynais.
     Renginys padėjo vaikams labiau susibičiuliauti, pažinti vieni kitus, o gal būt ir norą mokytis kitos kalbos. Juk kalbų mokėjimas ir žinojimas atveria kelius į platųjį pasaulį.


Atgal