Svečiai iš Erasmus + projekto „Emigracijos ir imigracijos procesai Europos Sąjungos kontekste“

2020.02.25

     Š. m. Vasario 7 dieną, Pabėgėlių priėmimo centre lankėsi Kauno „Aušros“ gimnazijos atstovai su tarptautinio projekto „Emigracijos ir imigracijos procesai Europos Sąjungos kontekste“ dalyviais, kurių buvo net 40.

Svečiai atvyko iš 18-kos Europos Sąjungos valstybių, kurių tarpe - penkių miestų merai iš Ispanijos, Kroatijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos, savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir vidurinių mokyklų atstovai, jaunimo organizacijų nariai.

Ruklos Pabėgėlių Centro direktorius Robertas Mikulėnas, svečiams pasakojo apie centro veiklą ir rodė viešas patalpas, kuriose laikinai yra apsistoję pabėgėliai su savo šeimomis iš Ukrainos, Venesuelos, Sirijos, Čečėnijos ir kitų šalių, kuriose šiuo metu vyksta politiniai neramumai.

Po ekskursijos Centre, projekto dalyviai iš kitų valstybių susidarė teigiamą įspūdį apie pabėgėlių priėmimą mūsų šalyje. Jų teigimu Lietuva yra labai gerai pasiruošusi priimti pabėgėlius, suteikti jiems reikiamas paslaugas bei pasirūpinti jų šeimomis ir yra labai patraukli šalis svetimšaliams, kai tik jie geriau ją pažįsta.


Atgal