Mokyklos ir vaiko teisių atstovų vizitas Centre

2019.11.14

     Š. m. lapkričio 14 d. Pabėgėlių priėmimo centre vyko susitikimas su mokyklos bei vaikų teisių apsaugos atstovais. Susitikime su užsieniečiais dalyvavo Ruklos J. Stanislausko mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorius D. Mockus, mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Paliukienė, išlyginamųjų klasių mokytojos, bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus Jonavoje patarėjas E. Laimikis ir Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovės.

     Mokyklos direktorius paminėjo, kad vaiko, kaip asmenybės, ugdymuisi ir formavimuisi svarbų vaidmenį vaidina tėvų požiūris į vaiką, į jo auklėjimą, šeimoje įskiepytos vertybės, taip pat ir aplinka, kuri supa vaiką. Buvo akcentuojamos mokinio ne tik teisės bet ir pareigos  - atsakomybė, drausmė pamokų ir pertraukų metu, pagarba mokytojams  ir bendraklasiams. D. Mockus užsieniečiams pabrėžė, kad Lietuvoje asmenims iki 16 metų mokslas yra privalomas ir tėvai turi užtikrinti savo vaikų mokyklos lankomumą.

     Kauno miesto vaikų teisių apsaugos atstovės įvardijo, kokie Lietuvoje yra vaiko teises ginantys įstatymai, įtvirtino nuostatą, kad smurtas prieš vaikus draudžiamas ir paminėjo atvejus, kuomet vaikai gali būti atimami iš šeimų.


Atgal