Susitikimas su mokyklos ir vaikų teisių apsaugos atstovais Pabėgėlių Priėmimo Centre

2019.03.25

            Kovo 21 d. Pabėgėlių priėmimo centre vyko susitikimas su mokyklos bei vaikų teisių apsaugos atstovais. Susitikime su užsieniečiais dalyvavo Ruklos J. Stanislausko mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorius D. Mockus bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus Jonavoje patarėjas E. Laimikis.
           Mokyklos direktorius paminėjo, kad vaiko, kaip asmenybės, ugdymuisi ir formavimuisi svarbų vaidmenį vaidina tėvų požiūris į vaiką, į jo auklėjimą, šeimoje įskiepytos vertybės, taip pat ir aplinka, kuri supa vaiką. D. Mockus patarė Centro gyventojams nebijoti leisti savo atžalų į įvairiausius būrelius ir pabrėžė neformaliojo ugdymo svarbą – labiau formuojasi  ne tik motoriniai ir  kiti įgūdžiai, bet  atsiranda bendrumo ir bičiulystės jausmas, padedantis skirtingų kultūrų vaikus labiau pažinti vieni kitus.
          Vaikų teisių apsaugos atstovas E. Laimikis įvardjijo, kokie Lietuvoje yra vaiko teises ginantys įstatymai, įtvirtino nuostatą, kad smurtas prieš vaikus draudžiamas ir paminėjo atvejus, kuomet vaikai gali būti atimami iš šeimų.
            Tiek D. Mockus, tiek ir E. Laimikis užsieniečiams akcentavo, kad Lietuvoje asmenims iki 16 metų mokslas yra privalomas ir tėvai turi užtikrinti savo vaikų mokyklos lankomumą.


Atgal