Seminaras-diskusija Jonavos kultūros centre

2019.01.16

          2019-01-10 dieną Jonavos kultūros centras pabėgėliams iš Ruklos Priėmimo centro organizavo seminarą-diskusiją  „Kalbos barjeras integracijoje“. Jonavos rajono savivaldybės atstovai - Remonto ir statybos skyriaus vedėjas M. Petrauskas ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė A. Zacharova papasakojo savo istorijas, kuomet jie patys buvo integravęsi į užsienio šalis. Tai yra žingsnis po žingsnio ieškant geresnio darbo svetur. Svarbiausia, sėkmė priklauso nuo tavęs paties ir nuo tos šalies, kurioje tu esi, jos kalbos mokėjimo.
          Užsieniečiams buvo rodomas filmas „Emilija iš laisvės alėjos“. Filmas apie jauną ir žavią merginą Emiliją. Visi jos aplinkos žmonės suprato, kad šalis okupuota Sovietų Sąjungos ir lietuviams niekada nebus ramu, kol okupantai nepaliks Lietuvos. Emilija nori būti aktore, bet tai jai netrukdė įsijungti į kovą su kitais protestuotojais prieš šį režimą. Gyvenimas Kaune toli ne toks, kokį įsivaizdavo pagrindinė šio filmo herojė. Todėl jai teko kovoti ne tik už savo sėkmę, bet ir už visos Lietuvos ateitį.

Dėkojame renginio organizatoriams už jaukų priėmimą bei saldžias vaišes. Tai pat už pabėgėlių palaikymą, jiems siūlomą pagalbą bei skirtą transportą.


Atgal