Centro darbuotojai aplankė Klaipėdoje gyvenančią sirų šeimą

2017.07.24

2017 m. liepos 21 dieną Pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai aplankė Klaipėdoje gyvenančią sirų šeimą. 2017–06-06 Centro soc. darbuotoja užsieniečius pasitiko Vilniaus oro uoste, centro numatytu transportu pristatė ir apgyvendino PPC išnuomotame bute Klaipėdos savivaldybėje. Toliau darbą tęsia Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos kuratoriai. Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos kuratorė aprūpino užsieniečius būtiniausiais daiktais (patalyne, rankšluosčiais, puodais ir kt.)
Apsilankymo metu pasiteiravus su kokiomis problemomis susiduria užsieniečiai, atsakė, kad jaučiasi labai prastai, tarsi izoliuoti ir norėtų gyventi centre, arčiau kitų užsieniečių. Užsieniečiai skundėsi, kad pirmą atvykimo savaitę patys savarankiškai rūpinosi higienos priemonėmis, nes kuratorius nepasirūpino. Sveikatos draudimo neturi. Dėl turimų sveikatos problemų nuolat informuoja kuratorių. Kartu su kuratoriumi kreipėsi dėl traumatologo konsultacijos, už kurią sumokėjo kuratorius. Darbo biržoje neregistruoti. Lietuvių kalbą pradėjo lankyti 2017-06-19. Lietuvių kalbos kursai organizuojami Klaipėdos viešojoje bibliotekoje, du kartus per savaitę po 1 val. Į lietuvių kalbos kursus vyksta savarankiškai.
Klaipėdoje vieną kartą buvo nuvykę iki prekybos centro „Akropolis“ ir prie jūros. Daugiau jokioje veikloje nedalyvauja. Vertėjo paslaugomis yra nepatenkinti, kadangi jo tiesiog nėra, nuolat skambina ir bendrauja su PP centro vertėju. Psichologo bei teisininko paslaugos taip pat neteikiamos.

 


Atgal