Centro darbuotojai aplankė Klaipėdoje gyvenančią sirų šeimą

2017.07.24

2017 m. liepos 21 dieną Pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai aplankė Klaipėdoje gyvenančią sirų šeimą. 2017–06-06 Centro soc. darbuotoja užsieniečius pasitiko Vilniaus oro uoste, centro numatytu transportu pristatė ir apgyvendino PPC išnuomotame bute Klaipėdos savivaldybėje. Toliau darbą tęsia Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos kuratoriai. Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos kuratorė aprūpino užsieniečius būtiniausiais daiktais (patalyne, rankšluosčiais, puodais ir kt.).
Apsilankymo metu pasiteiravus su kokiomis problemomis susiduria užsieniečiai, atsakė, kad norėtų geriau gyventi Pabėgėlių priėmimo centre, arčiau kitų užsieniečių, lengviau būtų adaptuotis Lietuvoje esant šalia kitų užsieniečių ir ne vieniems tik atvykus iš kart gyventi atskirai. Jie informavo, kad lietuvių kalbos kursai organizuojami Klaipėdos viešojoje bibliotekoje, du kartus per savaitę po 1 val. Į lietuvių kalbos kursus vyksta savarankiškai.
Klaipėdoje vieną kartą buvo nuvykę iki prekybos centro „Akropolis“ ir prie jūros.
Pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos kuratorius informavo apie pastebėtus kuravimo trūkumus, pateikė savo pasiūlymus sprendžiant įvairias iškilusias problemas.

 


Atgal