Pabėgėlių priėmimo centras spaudoje

2019-12-20 Lietuvoje jau laukiama pirmųjų lietuvių kilmės žmonių iš humanitarinės krizės krečiamos Venesuelos

"Venesuelą krečiant humanitarinei krizei šalyje vis daugiau gyventojų patiria skurdą, o šaliai reikalinga ir  humanitarinė pagalba. Skaičiuojama, jog devyni iš dešimties gyventojų patiria skurdą. Vyriausybei pateiktais duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė šioje šalyje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų."

Šaltinis: 15min.lt

2019-11-19 Migrantų vaikai Lietuvoje sužinojo turintys teisę į savo nuomonę

"Į Rukloje (Jonavos r.) veikiantį Pabėgėlių priėmimo centrą neseniai perkelta nauja grupė šeimų supažindinta su mūsų šalyje vaiką ginančiais įstatymais, patarta, kur kreiptis susidūrus su sunkumais. Su šeimomis susitikę vaiko teisių specialistai pakvietė diskusijos apie skirtumus šioje srityje tarp Lietuvos ir šalių, iš kurių kilę."

Šaltinis: jonavoszinios.lt

2019-09-14 Susiruošęs į Lietuvą Sirijos pabėgėlis išgirdo tokių dalykų, kad plaukai pasišiaušė

"Dvejus metus Lietuvoje gyvenantis Mohanadas Kheras šiuo metų studijuoja, tačiau nuo atvykimo jau spėjo ir padirbėti statybose, ir pasavanoriauti „Raudonajame kryžiuje“. Šiuo metu praktikos ieškantis ir apie informacinių technologijų karjerą Lietuvoje svajojantis vyras teigia darbdavių neigiamo požiūrio dėl jo tautybės darbo rinkoje nesutikęs, o vertinti žmones ragina ne pagal kilmę, bet pagal talentus."

Šaltinis: lrytas.lt

2019-08-29 Rukloje atvykėlius iš Sirijos pakeitė kiti prieglobsčio prašytojai 

„Kai visuomenėje buvo kilęs nerimas dėl pabėgėlių iš Sirijos ir tuo, kad daugiau nei tūstantis jų bus apgyvendinta Lietuvoje, jau tada sakėme, kad baimių yra gerokai per daug. Dveji metai jau praėjo, ir realybė pasirodė visai kitokia“, – sako Robertas Mikulėnas, Pabėgėlių priėmimo centro (PPC) direktorius.

Šaltinis: kauno.diena.lt

2019-08-26 Pabėgėlių šeimose svarbus momentas – į mokyklą išleidžia vaikus

"Kol Ruklos pabėgėlių pagalbos centre (Jonavos r.) gyvenančių suaugusiųjų gyvenimas sukasi savo ritmu, vaikai nekantriai skaičiuoja dienas iki Rugsėjo 1-osios šventės. Vaiko teisių gynėjai sako, kad šeimoms šis etapas susijęs su dideliais iššūkiais, o prevencinis pokalbis, suteikta informacija leis išvengti galimų nesusipratimų."

Šaltinis: jonavoszinios.lt