Sėkmės istorijos

    Jaunuolis  M. A (Sirijos pilietis) į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. Jis labai motyvuotas ir atkaklus – nuo pat atvykimo į Lietuvą pradžios labai domėjosi studijomis Lietuvoje. Savo šalyje dvejus metus studijavo farmaciją Aleppo universitete, tačiau, prasidėjus neramumams šalyje, antrų metų paskutinio semestro jis nebaigė. Tarpininkaujant Pabėgėlių Priėmimo centro socialinei darbuotojai Deimantei Pivoriūnienei, praėjusių metų gruodžio mėnesį, jis kreipėsi į Lietuvos Sveikatos ir Mokslų Universitetą su pageidavimu tęsti studijas Lietuvoje.
     Dar būdamas Graikijoje, paskirstymo zonoje, šis užsienietis buvo informuotas, kad Lietuvoje suteikiama teisė į nemokamą mokslą - būtent dėl šios priežasties perkeltas užsienietis ir pasirinko mūsų šalį. Mes suteikėme viltį, kad jis turės galimybę savo studijas tęsti Lietuvoje, todėl darėme viską, kad šis pabėgėlis liktų studijuoti mūsų šalyje. Šį atvejį galima prilyginti, kaip labai tolerantiškam pavyzdžiui, ir kiek jis pateisins mūsų lūkesčius viskas priklausys tik nuo jo.
     Nuo 2017 m. vasario 1 d. pradėjo nemokamas studijas LSMU. Gyvena Kaune, universiteto studentų bendrabutyje.
EASO sukurtas filmukas apie Sirijos pilietį M. A.
 

   Į Pabėgėlių centrą M.A. (Sirijos pilietis) atvyko 2016-09-28. Jaunas vyras pareiškė didelį norą studijuoti. Savo šalyje jis baigė agronomijos studijas. Pabėgėlių Priėmimo centro socialinės darbuotojos Deimantės Pivoriūnienės pagalba, jaunuolis savo šalies mokslo baigimo dokumentus patvirtinti pateikė Studijų kokybės vertinimo centrui. Tuomet,  bendradarbiaujant su Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriaus specialiste Kristina Kašauskiene, pateikė dokumentus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui dėl tolimesnių studijų. Socialinė darbuotoja nuolat bendravo su Kėdainių r. savivaldybės administracijos direktoriumi Antanu Pavoliu ir bendromis pastangomis buvo surastas gyvenamas būstas Akademijos miestelyje, Kėdainių rajone.
     2017 m. sausio 31 d. jis išsilaikė privalomą anglų kalbos testą ir nuo 2017 m. vasario 1 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre pradėjo doktorantūros studijas.
Straipsnis 15min.lt apie Sirijos pilietį M. A.   Jaunuolis N.E.A. (Sirijos pilietis)  į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. Šis užsienietis nors ir labai ramaus būdo, tačiau aktyviai ieškojosi bet kokio darbo Lietuvoje. Gyrėsi, kad labai mėgsta gaminti maistą. Kartu su Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriaus specialiste Kristina Kašauskiene  jam ieškojome darbo maitinimo įstaigose.
    Taigi, nuo 2017-01-16 jaunuolis dirba Arena Pizza picerijoje kepėjo padėjėjo darbą. Taip pat Pabėgėlių Priėmimo centro socialinio darbuotojo padėjėja Jurgita Čergelytė surado N. E.A.  nuomojamą būstą Kaune. Užsienietis šiuo metu sėkmingai dirba ir yra labai patenkintas.

 

 

H.K. (Sirijos pilietis) užsienietis į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. Bendradarbiaujant su Kauno teritorine darbo birža,  H.K.  nuo 2017-02-22 yra įdarbintas Kauno mieste restorano „Jurgis ir drakonas“ virtuvės darbuotoju.

     

Užsienietis M. H. A. R. (Sirijos pilietis) kartu su žmona  į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-11-26. Savo šalyje jis dirbo kirpėju, todėl  atvykęs į Lietuvą iškart pradėjo ieškoti kirpėjo darbo. Tarpininkaujant Centro socialiniams darbuotojams bei teritorinės darbo biržos specialistei, užsienietis buvo pristatytas UAB "Grolita" darbdaviui. Šis, įvertinęs jo gebėjimus, iškart pakvietė dirbti komandoje. Jaunas vyras nuo 2017 m. vasario 1 d. dirba Breadland vyrų kirpykloje Vilniuje. 

Sirijos pilietis A. A. į Pabėgėlių priėmimo centrą atvyko 2017.01.19. Tik atvykęs į Lietuvą, jaunuolis intensyviai mokėsi lietuvių kalbos, kadangi labai norėjo kuo greičiau integruotis į Lietuvos visuomenę. Užsienietis savo šalyje yra baigęs vadybos studijas, tačiau Lietuvoje pageidavo išmokti kirpėjo amato. Nuo 2017.03.28 pradėjo mokytis Vilniaus profesinio rengimo centre kirpėjo profesijos. Šiuo metu jaunuolis dirba Breadland vyrų kirpykloje Vilniuje. 

Azerbaidžano pilietis J. I. į Pabėgėlių priėmimo centrą atvyko 2017.03.31. Į Vilnių gyventi jaunuolis išvyko 2017.05.29. Šiuo metu jis mokosi Vilniaus profesinio rengimo centre kirpėjo profesijos.

Sirijos pilietis M. A. į Pabėgėlių priėmimo centrą atvyko kartu su šeima 2017.04.25. Šiuo metu užsienietis dirba Breadland vyrų kirpykloje Vilniuje. 

 

Irakiečių šeima (A.Q.Q.) į Centrą atvyko 2016-07-28. Ilgą laiką ši šeima negavo teigiamo Lietuvos Respublikos Migracijos departamento sprendimo dėl leidimo gyventi Lietuvoje. Visą šį laiką šeima gyvendama Centre jautėsi gerai. Šeimos vaikai puikiai adaptavosi Ruklos miestelio bendruomenėje, susirado daug draugų. Jiems labai gerai sekėsi mokykloje bei  darželyje. Dalyvaudavo įvairiose užklasinėse veiklose bei renginiuose  Rukloje ir Jonavos mieste. Ilgą laiką bendraudami su lietuviais, šios šeimos vaikai labai greitai ir gerai išmoko kalbėti lietuviškai. Prireikus vertėjo, sūnus (M.Q.Q.) dažnai padėdavo Centro darbuotojams susikalbėti su kitais gyventojais.
Po ilgo teisminio proceso ir laukimo, 2017-07-26 (A.Q.Q) šeima gavo teigiamą Migracijos departamento sprendimą, leidžiantį likti Lietuvoje dvejiems metams. Mama (B.A.M.) pasitarusi su savo vyresniaisiais vaikais nusprendė, kad nori gyventi ir dirbti Vilniuje. Centro socialinės darbuotojos V. Stankevičienės pagalba, sutvarkius visus reikalingus dokumentus, šeima buvo išleista į integraciją Vilniaus miesto savivaldybėje. Taip pat Centro soc. darbuotoja V.S., bendradarbiaudama su Jonavos skyriaus darbo biržos atstove, į pokalbius dėl darbo Vilniuje vyko kartu su užsieniete (B.A.M.) ir jos vyriausiuoju sūnumi  (H.Q.Q.). Moteris išbandė savo jėgas dirbant virėja „Elite cafe & shawarma“ užkandinėje, o jos sūnus vyrų kirpykloje ,,Beardland“. Tiek mamai, tiek sūnui puikiai sekėsi, taigi darbdaviai nusprendė juos įdarbinti. 
Centro soc. darbuotoja V.S. savaitės bėgyje surado šiai šeimai butą Vilniuje. Buto savininkė geranoriškai sutiko, kad jos bute gyvens užsieniečių šeima.
Šiuo metu vaikų mama (B.A.M.) dirba užkandinėje, jos vyriausias sūnus (H.Q.Q.) kirpėju kirpykloje. Vyriausioji dukra (A.Q.Q) mokosi siuvėjos amato, sūnus (M.Q.Q.) lanko bendro lavinimo mokyklą, mažiausieji šeimos vaikučiai (A.Q.Q. ir K.Q.Q.)  lanko vaikų darželį.