Sėkmės istorijos

  Jaunuolis  į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. A.M. ( sirijos pilietis)  yra labai motyvuotas ir atkaklus – nuo pat atvykimo į Lietuvą pradžios labai domėjosi studijomis Lietuvoje. Savo šalyje dvejus metus studijavo farmaciją Aleppo universitete, tačiau, prasidėjus neramumams šalyje, antrų metų paskutinio semestro jis nebaigė. Tarpininkaujant Pabėgėlių Priėmimo centro socialinei darbuotojai Deimantei Pivoriūnienei, praėjusių metų gruodžio mėnesį, jis kreipėsi į Lietuvos Sveikatos ir Mokslų Universitetą su pageidavimu tęsti studijas Lietuvoje.

Dar būdamas Graikijoje, paskirstymo zonoje, šis užsienietis buvo informuotas, kad Lietuvoje suteikiama teisė į nemokamą mokslą - būtent dėl šios priežasties perkeltas užsienietis ir pasirinko mūsų šalį. Mes suteikėme viltį, kad jis turės galimybę savo studijas tęsti Lietuvoje, todėl darėme viską, kad šis pabėgėlis liktų studijuoti mūsų šalyje. Šį atvejį galima prilyginti, kaip labai tolerantiškam pavyzdžiui, ir kiek jis pateisins mūsų lūkesčius viskas priklausys tik nuo jo.

Nuo 2017 m. vasario 1 d. pradėjo nemokamas studijas LSMU. Gyvena Kaune, universiteto studentų bendrabutyje.
EASO sukurtas filmukas apie Sirijos pilietį M. A.

 

 

Į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. M.A. (sirijos pilietis) pareiškė didelį norą studijuoti. Savo šalyje jis baigė agronomijos studijas. Pabėgėlių Priėmimo centro socialinės darbuotojos Deimantės Pivoriūnienės pagalba, jaunuolis savo šalies mokslo baigimo dokumentus patvirtinti pateikė Studijų kokybės vertinimo centrui. Tuomet,  bendradarbiaujant su Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriaus specialiste Kristina Kašauskiene, pateikė dokumentus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui dėl tolimesnių studijų. Socialinė darbuotoja nuolat bendravo su Kėdainių r. savivaldybės administracijos direktoriumi Antanu Pavoliu ir bendromis pastangomis buvo surastas gyvenamas būstas Akademijos miestelyje, Kėdainių rajone.

2017 m. sausio 31 d. jis išsilaikė privalomą anglų kalbos testą ir nuo 2017 m. vasario 1 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre pradėjo doktorantūros studijas.
Straipsnis 15min.lt

      

 

Jaunuolis N.E.A. (sirijos pilietis)  į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. Šis užsienietis nors ir labai ramaus būdo, tačiau aktyviai ieškojosi bet kokio darbo Lietuvoje. Gyrėsi, kad labai mėgsta gaminti maistą. Kartu su Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriaus specialiste Kristina Kašauskiene  jam ieškojome darbo maitinimo įstaigose.
          Taigi, nuo 2017-01-16 dirba Arena Pizza picerijoje kepėjo padėjėjo darbą. Taip pat Pabėgėlių Priėmimo centro socialinio darbuotojo padėjėja Jurgita Čergelytė surado N. E.A.  nuomojamą būstą Kaune. Užsienietis šiuo metu sėkmingai dirba ir yra labai patenkintas.

 

 

H.K. (sirijos pilietis) užsienietis į Pabėgėlių centrą atvyko 2016-09-28. Bendradarbiaujant su Kauno teritorine darbo birža,  H.K.  nuo 2017-02-22 yra įdarbintas Kauno mieste restorano „Jurgis ir drakonas“ virtuvės darbuotoju.

     

 

 

Visi minėti užsieniečiai buvo labai aktyvūs ir noriai visur dalyvaudavo. Dažnai vykdavome į įvairias ekskursijas, o praeitų metų gruodžio mėnesį kartu dalyvavome Kauno kolegijos surengtame susitikime su studentais, dalyvaujančiais Erasmus programoje.